Kuvaus
Arktisen villimustikan siemenöljyä sisältävä kevyt ja ravitseva kosteusvoide hoitaa ja tasapainottaa kaikkia ihotyyppejä.
Etsitkö kevyttä ja hoitavaa luonnonkosmetiikan kasvovoidetta?
Bilberry Moisture Cream on koostumukseltaan kevyt ja silti täyteläinen kosteusvoide, joka sopii erinomaisesti päivävoiteeksi kasvoille sekä yövoiteeksi kaverinaan seerumi, kasvovesi tai kasvoöljy (tai miksei vaikka kaikki!).
Bilberry Moisture Cream on oivallinen kasvovoide niin kuivalle kuin rasvoittuvallekin iholle. Voide sisältää kaikkia ihotyyppejä tasapainottavia ja ihoärsytystä rauhoittavia luomulaatuisia laventelin, nerolin ja geraniumin eli tuoksupelargonin eteerisiä öljyjä. Nämä eteeriset öljyt tuovat voiteeseen myös pehmeän yrttisen, laventelisen tuoksun.
Kasvovoiteeseemme olemme valinneet parhaita ekosertifioituja luomuraaka-aineita pitämään ihostasi huolta. Voiteen pohjana ovat muun muassa luomulaatuiset laventelinkukkavesi, rosmariinivesi sekä appelsiininkukkavesi, sekä laadukas sheavoi, arganöljy ja superkosteuttava, kasvipohjainen ja palmuöljytön glyseriini.
Bilberry Moisture Creamin tähtenä on kotimainen arktisen villimustikan siemenöljy, joka on pullollaan ihoasi ravitsevia vitamiineja ja joka auttaa ihosolujasi uudistumaan. Voiteen sisältämä E-vitamiini suojaa kasvojesi herkkää ihoa antioksidanttisesti ympäristön tuomia haittavaikutuksia vastaan.
Mustikkainen kosteusvoide on koostumukseltaan nopeasti imeytyvää. Voit hyvin käyttää tätä kosteusvoidetta meikin alla tuomaan ihollesi lisäkosteutusta ja kimmoisuutta, sillä kosteutetulla iholla meikkikin levittyy paremmin ja saat kauniimman lopputuloksen. Kosteusköyhällä iholla meikki saattaa takertua pintakuiviin kohtiin.
Bilberry Moisture Cream sopii sekä miehille että naisille. Levitä muutama pumppaus kosteusvoidetta puhdistetuille kasvoille aamuin ja illoin.
Kosteutuksen maksimoimiseksi voit halutessasi käyttää voiteen kanssa esimerkiksi Flow Cosmeticsin huippusuosittua Hyaluron & Probiotics-hyaluronihapposeerumia tai kasvoöljyä, kuten terapeuttista Arctic Beauty Oilia (nämäkin kaverukset muuten sisältävät ravitsevaa mustikansiemenöljyä!). Koostumukseltaan keveämpi seerumi levitetään ennen kosteusvoidetta, kasvoöljy taas lisätään kosteusvoiteen päälle.
Mikäli tehokas, luonnollinen ja vieläpä kotimainen kasvovoide puuttuu luottotuotteistasi, voit lopettaa etsimisen sillä tässä se on! Pakkasimme voiteen kätevään pumppupulloon, josta annostelu on helppoa ja hygieenistä.
Siri –
Todella loistava päivävoide. Imeytyy nopeasti ja jättää miellyttävän tunteen kasvoille.
Kirsi –
Imeytyy nopeasti ja jättää kosteutetun olon kasvoihin. Riittoisa, ei tuoksua. Hyvä meikin alla, mutta talvella itselle ehkä liian kevyt.
Ida –
Hyvä ja kevyt voide päiväkäyttöön. Sopii myös hyvin meikin alle. Ei tuoksu juuri miltään. Kaunis pakkaus, josta helppo annostella.
Inga –
Tämä sopii hyvin päivävoiteeksi pintakuivalle sekaiholle. Kevyt, mutta kuitenkin kosteuttava. Öljyä lisäämällä toimii hyvin myös yövoiteena. Voiteessa on mieto, marjainen tuoksu.
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Pitää ihon mattapintaisena koko päivän
Giulia –
I Love it!!
I’ve got a sample of it and i’ve been trying it a couple of day now, even if i’ve got an oily skin, it doesn’t feel greasy and it’s just perfect to protect the face from a crisp winter breeze
Siru –
Sain tuotteen tilauslahjana, ja nyt mietin, miten pärjään ilman voidetta, kun pullo tyhjenee! Itselläni on superkuiva ja myös herkkä iho, johon ei ole tähän mennessä löytynyt käytännössä yhtään aidosti toimivaa tuotetta – mutta tämä toimi, heti ensimmäisestä käyttökerrasta alkaen. Sopiva koostumus, levittyy hyvin ja pumppupullo on loistava, joskin viimeisten voidenokareiden saaminen ulos purkista tulee olemaan haastavaa. Ihan hurjastihan pullossa ei ole ainetta, joten näistä yhden tähden miinus. Omaan nenääni tuote tuoksui alkuun melko voimakkaasti, eniten kanervalle ja suopursulle, mutta hajuun tottui. Ainakaan haju ei ollut voimakas keinotekoinen.
Christina Blåfield (varmistettu kirjoittaja) –
Voisi olla talvikuivalle iholle hieman täyteläisempi, muuten täydellinen voide.
Pia (varmistettu kirjoittaja) –
Imeytyy nopeasti, helppo levittää, tarpeeksi paksua, ei pahan tuoksuinen
Katri (varmistettu kirjoittaja) –
Levittyy hyvin ja imeytyy nopeasti. Aika voimakas tuoksu.
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Tarja (varmistettu kirjoittaja) –
Loistava, kuten muutkin tuotteet.
Kaisu (varmistettu kirjoittaja) –
Todella miellyttävän tuoksuinen ja jättää ihon ihanan pehmeäksi.
Taru (varmistettu kirjoittaja) –
Riikka –
Ei sovi kiiltelevälle sekaiholleni ja saa kasvoni näyttämään entistä rasvaisemmalta. Olen öljyä tykännyt sekoittaa kasvovoiteeseen, mutta tämän kanssa en todellakaan voi käyttää.
Taina (varmistettu kirjoittaja) –
Kirsi (varmistettu kirjoittaja) –
Minnamari N. (varmistettu kirjoittaja) –
Ihana tuote. <3
Eveliina (varmistettu kirjoittaja) –
Elma Denic-Hadzic (varmistettu kirjoittaja) –
Kosteuttaa hyvin. Itsellä oli kuiva ja hilseilevä iho johon rasva on auttanut. Ei tuoksu melkein miltään. Imeytyy nopeasti.
Christina (varmistettu kirjoittaja) –
Talvella ilman öljyä liian ohut, muuten täydellinen
Pirjo (varmistettu kirjoittaja) –
Anna-Maija A. (varmistettu kirjoittaja) –
Ihana, kosteuttava ja helposti imeytyvä voide. Auttaa sekaihoani pysymään kuulaampana ja hyvinvoivana.
Malgorzata Anna Zachara (varmistettu kirjoittaja) –
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Kevyt mukava koostumus
Taina (varmistettu kirjoittaja) –
Johanna (varmistettu kirjoittaja) –
Ihana tuoksu ja tuntuu miellyttävältä iholla. Kosteuttaa hyvin.
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
Jutta (varmistettu kirjoittaja) –
Hyvä mieto tuoksu, riittoisa ja kevyt koostumus
Nimetön (varmistettu kirjoittaja) –
ihanan tuntuinen iholla ja hyvin imeytyy…ainut pieni miinus on tuoksu,pitäisin täysin tuoksuttomasta, mutta tuoksu ei ole käytön este..
Katja (varmistettu kirjoittaja) –
Taina (varmistettu kirjoittaja) –
Minna (varmistettu kirjoittaja) –
Ihanan nopeasti imeytyvä ja hyvin levittyvä
Ella (varmistettu kirjoittaja) –
Uusi luottotuote!
Veera –
Hyvä voide mutta huono pullo! Kosteuttaa ja hoitaa hyvin. Mutta tuotetta tuntuu menevän hukkaan, koska pumppu ei pysty pumppaamaan kun voide alkaa olla vähissä. Pullon suu on niin pieni että jäljellä olevaan voiteeseen on hankala päästä käsiksi ja vaikka olenkin yrittänyt kaapia sitä, tuntuu että pulloon jää vielä paljon hyvää voidetta jota ei vaan saa ulos. Muotoilua voisi ehkä muuttaa niin, että loput voiteet olisi helppo kaapia.
Flow Cosmetics-asiakaspalvelu (store manager) –
Kiitos palautteestasi koskien pullon käyttömukavuutta. Otamme tämän ehdottomasti huomioon tuotekehityksessä.
Ruta Z. (varmistettu kirjoittaja) –
Maija R. (varmistettu kirjoittaja) –
Tosi mukavan oloinen tuote! Liian pieni purkki: tuntui vähän huijaukselta saada se, kun yksi purkki ei kauaa kestä! kasvovoidettahan kuitenkin käytetään aamuin illoin.